جام24، نیازمندی های رنگی روزنامه روزنامه جام جم در تهران و البرز

پشتیبانی و مشاوره : 45897


شنبه 06 خرداد 1396

در تماس براي خريد خودرو دست دوم این سوال ها را حتما بپرسيد


خرید خودرو مخصوصا از نوع دست و دوم در عین اینکه می تونه خیلی راحت و سریع انجام بشه، ولی در صورت عدم اشنایی شما و یا دریافت نکردن مشاوره درست و خرید اشتباه، می تونه ضرر مالی زیادی رو هم داشته باشه. یکی از بهترین کارهای برای یک خرید خوب، لیست کردن خودروهای مناسب و بازدید فیزیکی اونهاست. هیچوقت اولین خودرویی رو که می بینین خریداری نکنین مگر اینکه از شرایط بازار و سایر خودرو ها با خبر باشین. سعی کنین چندین مورد و گزینه رو ببینین ودر اخر با توجه به شرایط بهترین مورد رو انتخاب کنین. خوب شاید براتون سوال پیش بیاد که این لیست رو چطوری باید درست کنیم؟! کافیه اگهی های که در سایت و اپ هایی مثل جام24 و یا روزنامه نیازمندی های جام جم می بینین رو باهاشون تماس بگیرین و قبل از اینکه وقت خودتون رو برای مشاهده اون ماشین بذارین، به صورتی تلفنی تا جایی که میشه از شرایط خودرو با خبر بشید تا اگر ارزش داشت برای بازدیدش وقت بذارین. ما در زیر چندتا سوال مهمی که باید موقع تماس تلفنی از فروشنده بپرسین رو برای شما در زیر لیست کردیم :


سال ساخت خودرو


مدل سال تولید خودرو رو حتما سوال کنین. خیلی از خودرو ها علل خصوص ایرانی در سالی های مختلف کیفیت تولید مختلفی داشتن و شاید مدل سال های قدیم از جدید اون بهتر باشند. همچنین سال ساخت یک ماشین مهمترین عامل تعیین قیمت یک خودرو دست دومه. همچنین امکان داره که یک سال ساختی اتاق و اپشن های متفاوتی نسبت به مدل سال دیگری از یک خودرو با یک مدل یکسان داشته باشه. مثلا امکان داره مدل سال 2010 یک خودرویی فرم چراغ و سپر متفاوتی با مدل 2011 اون داشته باشه.


شرایط بدنه خودرو


دومین عامل مهم شرایط بدنه خودرو و وضعیت رنگ شدگی اونه. متاسفانه در این مورد اکثر فروشنده ها صادق نیستند و شما باید با علم و تجربه خود وضعیت خودرو رو حدس بزنید. خیلی از خودرو ها هستند که با اسم بی رنگ آگهی می شند ولی در ظاهر وقتی خودرو رو می بینین بدنه دارای موج های فراوان، خط و خش، فرو رفتگی و زدگی های مختلف است ولی خوب چون خودرو رنگ و نقاشی نشده فروشنده به اسم و قیمت خودروی بی رنگ و بی اشکال ان را اگهی می کند. هرگونه رنگ، تعویض قطعه و تصادفی که اثار اون بی رنگ ( گیریسی به اصطلاح ) تعمیر شده باشه از قیمت و ارزش یک خودرو کم خواهد کرد. بعدا در مقاله ای جدا برای شما خواهیم توضیح خواهیم داد که هر کدام از این موارد مثل گلگیر رنگ و کف دست رنگ و ... به چه معنی است و چطور می شه هر کدوم رو تشخیص داد.


وضعیت بیمه ها تخفیف های انها


حتما از وضعیت بیمه، تعداد ماه و کوپن خسارت باقی مانده و تعداد سال های تخفیف آن سوال کنید. با توجه به قیمت بیمه ثالث اگر موعد تمدید بیمه نامه خودروی خریداری شده نزدیک باشد، در صورت عدم تخفیف، شما باید مبلغی حدود یک میلیون تومان پس از چند ماه بپردازید. پس سعی کنید خودروی خریداری شده تعداد ماه باقی مانده و تعداد سال های تخفیف عدم خسارت بیشتری داشته باشد. همچنین داشتن بیمه بدنه در صورتی که مالک قبلی آن را به خودروی جدید خود انتقال ندهد، یک امتیاز مثبت برای خرید شما خواهد بود.


وضعیت سرویس های دوره ای و لاستیک ها


از وضعیت سرویس های دوره ای خودرو مثل روغن ها، لنت، دیسک و صفحه و ... سوال کنید. در صورتی که فروشنده از انها خبر داشت می توانید تا حدودی مطمئن شوید که از خریدار اصلی و نه دلال خرید می کنید. همچنین خودرویی که توسط صاحب قبلی خوب نگه داری شده باشد، معمولا برای شما هم خرج نخواهد تراشید. همچنین از وضعیت لاستیک های خودرو سوال کنید. در رانندگی شهری لاستیک ها معمولا هر 40 هزار تا 70 هزار کیلومتر یکبار نیاز به تعویض دارند. هزینه تعویض لاستیک می تواند تا چند میلیون هزینه های شما را بالا ببرد.


میزان کارکرد خودرو


با توجه به اینکه هر قطعه ای عمری دارد، هر چقدر خودرویی که می خرید کم کارکرد تر باشد، نگه داری ان راحت تر خواهد بود. پس حتما در مورد کارکرد خودرو سوال کنید ولی همیشه خودروی کم کارکرد تر خودروی بهتری نیست.


اپشن ها و وسائل اضافه خودرو


اپشن های فابریک و موارد خاصی نظیر پخش تصویری برند های مطرح و ... می تواند در خرید شما تاثیر مثبت داشته باشد ولی اپشن های غیر فابریک، رینگ و لاستیک های غیر برند و چینی، سیستم های صوتی بازاری و غیر برند و ... تاثیر زیادی در قیمت یک خودرو نخواهد داشت. ولی باز هم در مورد ان سوال کنید و خودروی بهتر را انتخاب کنید.

دانلود اپ جام 24

با استفاده از اپ جام 24 در پلتفرم اندروید و به زودی ای او اس و ویندوز فون، شما می توانید اگهی های جام24 را مشاهده، اگهی رایگان ارسال و از تخفیف ویژه برای ارسال اگهی چاپی در روزنامه برخوردار شوید. فقط کافیست که اپ ما را دریافت و بر روی دستگاه هوشمند خود نصب نمائید.


دانلود اپ جام24 برای ایفون و ایپد و یا دانلود اپ جام24 برای گوشی و تبلت های اندرویدی